Biuro prasowe

WĘC PR


Talk’N’Roll – Robert Korzeniowski inspirował młodych programistów w Krakowie

Talk’N’Roll – Robert Korzeniowski inspirował młodych programistów w Krakowie

We wtorek, 26 września, w muzeum Manggha gościła konferencja Talk’N’Roll. To wyjątkowe wydarzenie stworzyło przestrzeń do współpracy dla pasjonatów nowych technologii i przedstawicieli wielu innych dziedzin. Prelegentami byli eksperci zajmujący się ekologią, informatyką czy psychologią, a gościem specjalnym konferencji był Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz olimpijski i jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców.

Jeżeli jesteśmy głodni zdobywania podium, pójścia dalej, to musimy zrobić coś więcej, szybciej, inaczej czy bardziej innowacyjnie” – mówił Robert Korzeniowski. Porażki, sukcesy i szukanie motywacji do działania to domena nie tylko sportu. Podkreślał on konieczność poszukiwania nowych rozwiązań i ciągłego działania, które prowadzą do sukcesu, niezależnie do dziedziny, którą się zajmujemy. „Życie składa się z okoliczności, nie z przypadków. Ja z tych okoliczności korzystałem i uważam, że wybrałem optymalną ścieżkę.”

 Organizatorzy konferencji postawili sobie za cel stworzenie platformy wymiany pomysłów i idei, która ma łączyć ludzi i ekspertów z różnych dziedzin. Kolejne edycje Talk’N’Roll mają na stałe wpisać się w kalendarze wszystkich osób szukających inspiracji do tworzenia ciekawych oraz ambitnych projektów, wykraczających daleko poza ramy ich specjalizacji.

Trzecia edycja Talk’N’Roll po raz pierwszy została otwarta dla wszystkich chętnych. Organizowali ją pracownicy Sabre, skupieni w społeczności o tej samej nazwie co konferencja. Tworzy ją około 30 osób, pracujących na co dzień jako programiści, testerzy, project menedżerowie i pracownicy administracji. Głównym organizatorem, koordynatorem, pomysłodawcą, a w tym roku także i mówcą, był Michał Winkler, Senior Software Development Manager w dziale Customer Profiles.

Zebrani goście wysłuchali prelekcji, przygotowanych przez przedstawicieli różnych dziedzin. W czasie pierwszej sesji, Piotr Prokopowicz mówił o zarządzaniu pokoleniem millenialsów, Pramod Jain o podróży przez świat IT, a Anna i Maciej Ryś o tym, jak swoją inicjatywą SMOGATHON próbują ratować świat. Drugą sesję otworzył Oskar Skibski, opowiadając, dlaczego jego praca polega na łączeniu kropek i co z niej wynika. Michał Winkler poruszył natomiast temat transportu przyszłości. Panel zakończył się wystąpieniem gościa specjalnego – Roberta Korzeniowskiego, który podzielił się historią swojego marszu przez życie, opowiadając o motywacji, jaką znajdował w porażkach i wyzwaniach, z którymi przyszło mu się mierzyć.

Trzecia sesja rozpoczęła się od tematu konfliktów w miejscu pracy, zaprezentowanego przez Katarzynę Jurczak. Dawid Ostręga z kolei udowadniał, że geekowie sprawdzają się nawet w sporcie. Na koniec panelu Julio Cesar Fort poruszył problem militaryzacji cyberprzestrzeni, dotykający nas wszystkich.

Pierwsza prelekcja ostatniej sesji była poświęcona najważniejszej rzeczy na świecie, którą według Mariana Mroza jest czas. Kolejna, prowadzona przez Daniela Slavetskiego, dotyczyła interakcji człowieka ze sztuczną inteligencją. Konferencję zamknęło wystąpienie Sindhuji Sankaran, która mówiła o zrozumieniu współczesnego społeczeństwa na przykładzie Indii i Polski.

Wydarzenie uświetniły występy nietuzinkowych muzyków. Perkusista Kuba Wolanin grał na wyjątkowo oryginalnym instrumencie - handpan - który składa się z dwóch połączonych metalowych półkul. Dzień pełen inspiracji zakończył się występem Recycling Band - zespołu, który swoją muzykę tworzy na instrumentach, wykonanych ze zużytych przedmiotów, pustych butelek czy części rowerowych.

W Talk’N’Roll można było uczestniczyć również zdalnie. Transmisja z całego wydarzenia była dostępna na żywo, za pośrednictwem YouTube, gdzie funkcjonuje już oficjalny, polski kanał Sabre: http://bit.ly/YT-Sabre-Polska.

Ze względu na duże zainteresowanie uczestników konferencją, organizatorzy planują kontynuowanie cyklu. Kolejne edycje będą odbywały się co roku, za każdym razem z innym tematem przewodnim.

 


Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości (300 DPI)

Talk’N’Roll logo_jpeg


Kontakt dla mediów

Tomasz Węc

Tomasz Węc

  • tomasz@wec24.pl
  • Skype:tomasz.wec
  • Telefon komórkowy:667 954 282